מה זה "אול און 4" (All on 4)?

אם חשבתם שהשתלת שיניים היא הליך מורכב וארוך – ובכן, אתם צודקים. התקנת שתלים בחלל הפה זה דבר שדורש מיומנות גבוהה ביותר של הרופא המטפל וכן שורה של בדיקות ולעיתים גם טיפולים מקדימים שיבטיחו ששחזור השיניים ילווה אתכם לעוד שנים ארוכות.

אולם בשנים האחרונות ניתן, במקרים מסוימים, לבצע השתלת שיניים גם בשיטה חדשה שזכתה לכינוי אול און פור. השיטה, שפותחה על ידי הרופא הפורטוגלי ד"ר פאולו מאלו, מכה גלים בכל רחבי העולם הודות לבשורה המשמעותית שהיא מביאה למטופלים – השתלת שיניים ביום אחד וללא טיפולים מקדימים נוספים.

השיטה נועדה למי שנדרשים לשחזר שורה של שיניים חסרות. היא מאפשרת להתקין גשר של כתרים, שמחליפים את חלקה הנראה לעין של השן, על גבי ארבעה שתלים בלבד – שהם החלקים בשחזור שאינם נראים לעין ומתחברים לעצמות הלסת כדי לקבע את הכתרים.

אלו היתרונות הבולטים ביותר של השתלת שיניים בשיטת All on 4:

פחות טיפולים מקדימים 

השתלת שיניים דורשת לא פעם ביצוע הליך מקדים של השתלת עצם או הרמת סינוס כדי לוודא שעצמות הלסת שיתמכו בשתלים – אכן יהיו מלאות וחזקות מספיק כדי לעשות זאת. בשיטה הזאת אנחנו למעשה יכולים לדלג על הטיפול המקדים הזה ובכך לחסוך עוד ניתוח, הרדמה ותופעות לוואי לא סימפטיות.

קיצור משמעותי של תהליך שחזור השן

כאמור, שחזור שיניים אבודות יכול לארוך חודשים או אפילו שנים במקרים מסוימים. למי שנמצא מתאים להשתלת שיניים בשיטה המהירה – אפשר לבצע את השחזור כאמור תוך מפגש אחד במרפאה ובכך להבטיח חזרה לשגרה בהקדם האפשרי.

סיכויי הצלחה גבוהים 

חלק מהרופאים חוששים מהטיפול הזה מכיוון שהם מאמינים שקשה להבטיח סיכויי הצלחה טובים בהליך מהיר כל כך. עם זאת, הנתונים מראים כי כ-95 אחוזים מהמטופלים בשיטה הזאת עוברים את ההליך בהצלחה וזהו בהחלט נתון מעודד שיכול להבטיח גם לרופאים וגם למטופלים ראש שקט יותר.

שיפור משמעותי באסתטיקה ובבריאות 

השתלים החדשים המותקנים בשיטה הזאת מתנהגים כמו שיניים טבעיות לכל דבר – ניתן ללעוס איתם את המזון ללא חשש – גם בעומסים כבדים – וכמובן שאפשר לחייך בפה מלא בלי לחשוב פעמיים. זוהי בשורה משמעותית לאנשים שבמשך תקופה ארוכה סובלים ממחסור בשיניים או משתמשים בשיניים תותבות שלא מאפשרות את אותו החופש שמציעים השתלים והשיניים הטבעיות.

אז איפה הקאץ'?

אחרי שהכרנו את יתרונות הטיפול, חשוב להדגיש כי הוא לא מתאים לכולם ומידת ההתאמה אליו תיקבע לאחר בחינה מדוקדקת של מצבכם על ידי הרופא המטפל. שחזור שיניים הוא הליך מורכב ולכן חשוב לבצע אותו רק אצל רופא שמחזיק בניסיון הנדרש לכך.

במקרים מסוימים, הטיפול בשיטה הזאת עלול לייצר עומס מוגבר על השתלים, לגרום לחוסר יציבות שלהם, להגביר את הסיכון לדלקות ובאופן כללי לקצר את אורך חיי השתלים. הדרך להימנע מכך היא כאמור לא להתפשר ולבצע את הליך השחזור רק במרפאה שאתם יכולים לסמוך עליה.

אול און 4