איך להיפטר מריח רע מהפה

ריח רע מהפה זו תופעה מטרידה ולא נעימה ואחת הסיבות השכיחות לביקור אצל רופא שיניים. להוציא את הבעיה החברתית המונעת מאיתנו לשוחח בחופשיות ליד אנשים מפאת אי הנעימות, מדובר בבעיה בריאותית שיש לטפלה בהקדם.
ריח רע מהפה עלול להיות מביך ובמקרים מסוימים אף לגרום לחרדה.

אז מניין נובע הריח הרע בפה? 


יכולות להיות סיבות שונות הנובעות מאיברים כמו הפה, הלשון, החניכיים, הגרון, הקיבה. מרבית ריחות הפה נובעים מחלבונים הלכודים בפה ומתפרקים על ידי חיידקי הפה. כתוצאה מהפירוק, משתחרר מימן גופריתי האחראי לריח הלא נעים.
בפה ממוצע קיימים מאות זנים של חיידקים שונים, כאשר חלק מהם אחראיים לריחות רעים. עוצמת הריח משתנה במשך היום ומושפעת ממחלות חניכיים ומגורמים כמו תרופות, עישון ואלכוהול.

כיצד לניתן להיפטר מריח רע בפה?


היגיינה:
 

חשוב להקפיד על צחצוח שיניים פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי, שטיפות עם מי פה או חליטות מרווה והקפדה על טיפולי שיננית באופן קבוע פעמיים בשנה. בנוסף, מומלץ להפסיק לעשן או להפחית בעישון. 


להקפיד על תזונה בריאה
:

רצוי להפחית בפחמימות (לחם לבן וכו'), מזונות מעובדים וצריכת קפה ולהעשיר את התפריט היומי בירקות, פירות ומאכלים העשירים בסיבים תזונתיים.


גם תרופות סבתא יכולות לסייע בנטרול ריח רע מהפה לטווח ארוך: 


לעיסת נענע, בזיליקום או רוזמרין טריים, ירקות כמו שומר, גזר, סלרי וחסה ופירות כמו תפוח ירוק, אגוזי לוז, גרגור מים עם מלח, לעיסת הל, ציפורן, או מרווה.

חשוב להדגיש שהטיפול בריח רע מהפה תלוי בכל מיני גורמים ונובע מכמה סיבות ולכן מומלץ להגיע לאבחון מקדים אצל רופא השיניים. 

ריח רע מהפה