השאירו פרטים לפגישת ייעוץ

X  5 הרגלים שהורסים לכם את החניכיים

  5 הרגלים שהורסים לכם את החניכיים

  כולנו רוצים לעשות את המיטב כדי לשמור על פה בריא, אך לעיתים אנחנו לא באמת מבינים כמה ההרגלים שכל כך שגורים בחיינו עלולים לפגוע בבריאות האזור הרגיש הזה. שמירה על חניכיים בריאות היא אחד הנדבכים החשובים ביותר בהבטחת בריאות השיניים ושאר חלל הפה לאורך זמן – אך ישנן לא מעט פעולות נפוצות שפוגעות בהן ומסכנת את הבריאות. הנה כמה מהבולטות ביותר שבהן שחשוב להכיר: 

  1. אתם לא צורכים מספיק ויטמינים

  מחקרים מראים שמחסור בוויטמינים מסוימים עלול להחמיר בעיות בחניכיים ולפגוע בבריאות הדנטלית שלכם. כדי להימנע מכך, מומלץ להקפיד על דיאטה עשירה בוויטמינים C ו-A. לכן מומלץ כמובן להרבות באכילת פירות וירקות – ובמידת הצורך להיעזר בתוספים של מולטי ויטמינים לשמירה מיטבית על בריאות הפה ושאר חלקי הגוף. 

  2. אתם אוכלים המון מזונות שמזיקים לחניכיים 

  מזונות שעתירים בעמילנים, כמו חטיפי תפוחי אדמה, נוטים להידבק לשיניים וקשה מאוד להסיר אותם – גם בצחצוח שיניים רגיל. למרבה ההפתעה, אכילה של חטיף צ'יפס לפני השינה מסוכנת יותר לבריאות הפה משוקולד – שבדרך כלל מוסר יותר בקלות באמצעות הרוק או צחצוח פשוט של השיניים.  

  כדי לשמור על חניכיים ושיניים בריאות מומלץ גם להפחית בצריכת משקאות ממותקים, ממתקים דביקים כמו טופי וקרמל ובאופן כללי לוותר מתי שמתאפשר על מאכלים מתוקים. 

  3. אתם מצחצחים חזק מדי  

   

  כן, צחצוח שיניים הוא פעולה חיונית ביותר, אך כאשר אתם מצחצחים את השיניים חזק מדי, אתם עלולים לגרום יותר נזק מתועלת. צחצוח אגרסיבי של השיניים, בעיקר באזור החניכיים, עלול לגרום לנסיגת חניכיים ועם הזמן להחליש את התמיכה שלהן בשיניים ואף לגרום לאובדן שיניים. לכן, מומלץ לצחצח שיניים בעדינות רבה ככל הניתן, עדיף בעזרת מברשת חשמלית שמותאמת לשמירה מרבית על בריאות השיניים והחניכיים. 

  4. אתם מכורים לניקוטין 

   

  אנחנו יודעים שאף אחד מהקוראים לא יהיה מופתע מהעובדה שהעישון מזיק לבריאות – אך חשוב להבין שלפעולה הנפוצה הזאת יש השפעה מכרעת גם על בריאות השיניים והחניכיים. מחקרים קבעו מעל לכל ספק כי עישון מגביר את השכיחות של מחלות חניכיים ומקשה יותר לשמור על היגיינת הפה. 

  עם זאת, ההשפעה המזיקה לא שמורה רק לעישון סיגריות. מחקרים קובעים כי הניקוטין עצמו משפיע מאוד על בריאות החניכיים. גם אנשים שצורכים אותו בסיגריות אלקטרוניות או אפילו לועסים מסטיקים עם ניקוטין מגבירים את הסיכון שלהם לסבול מבעיות בחניכיים

  5. אתם מוותרים על הביקורות במרפאת השיניים 

  ניקוי של חלל הפה אצל שיננית אחת לכמה זמן וביקורות תקופתיות אצל רופא שיניים או מומחה לרפואת חניכיים הם מרכיבים קריטיים בשמירה על היגיינת הפה ובזיהוי מוקדם של בעיות חניכיים. זיהוי כזה יאפשר טיפול בבעיות לפני שיחמירו, יסייע לשמור בקלות רבה יותר על היגיינת הפה ויחסוך טיפולים כואבים ויקרים בעתיד.  

  5 הרגלים שהורסים לכם את החניכיים
  גל מרפאת מומחים
  גל מרפאת מומחים

  מרפאת המומחים גל מורכבת מרופאים מומחים משלושה תחומיים מרכזיים ברפואת השיניים: טיפולי שורש, יישור שיניים ומומחי חניכיים מהמובילים בארץ.